Arrangement

UKM-festivalen i Vest-Agder
UKM-festivalen i Vest-Agder

UKM-festivalen i Vest-Agder

Kategori:
Konsert | Show | Teater | Utstilling

Varighet:
Lørdag 15-18, Søndag 14-17

Billettpris:
Kr 70,-

Ung Kultur Møtes - UKM-festivalen i Vest-Agder

Ungdommer fra hele Vest-Agder inntar scenen på Buen 14 og 15 april! Du finner en oversikt under over hvilke innslag som er på hvilken forestilling. NB! De står ikke i spillerekkefølge.

I tillegg til sceneinnslagene er det selvsagt også kunstutstilling som er åpen for alle.

UKM er et nettverk av små lokale festivaler hvor ungdom kan delta med alle slags kulturuttrykk for å kose seg på scenen og vise det de kan best!

UKM er en av landets største offentlige satsninger på ungdomskultur, og har pågått siden 1985.
Og vi må sette vekt på at UKM er INGEN konkurranse. Fagpanelets utvelgelse skjer på grunnlag av originalitet, kreativitet, publikumskontakt og kvalitet, og de utvalgte deltakerne skal speile bredden i den lokale mønstringen. Premien for de som går videre er å få stå på en enda større scene, og treffe ungdommer fra andre deler av landet og med samme interesser som du!

Ikke bare er det gøy og en god erfaring å få være med på, men åpner også mange muligheter. Det er mange som følger med på UKM, kanskje det er noen som er interessert i akkurat det du gjør?

Deltakere lørdag 14/4 kl. 15.00 :

1. Elisabeth Glesne
Marnardal
Titler: Forandring
Personer: Elisabeth Glesne

2. Mads
Lindesnes
Titler: Venetianisches gondollied
Personer: Mads Aeksander Olsen

3. Jejune
Kristiansand
Titler: All the Wrong Parties
Personer: Alexandra Revold, Andi Gyberg, Henning Stakkeland, Sverre Reithaug, Terence Doughetry

4. Marius K. Mydland
Lyngdal
Titler: Preludium
Personer: Marius K. Mydland

5. Keth Andersen
Marnardal
Titler: myself
Personer: Keth Andersen

6. Josef
Kristiansand
Titler: Langt avsted
Personer: Josef Lode

7. Ea Holte Figueira
Mandal
Titler: Big girl cryes
Personer: Ea  Holte Figueira

8. Den sultne slangen og frosken som stakk
Lindesnes
Titler: Den sultne slangen og frosken som stakk
Personer: Anne Marie Bergli, Emil Støle Loland, Håkon Reinertsen, Sebastian Goksem-Skuland

9. Blue girls
Vennesla
Titler: Regn fra blå himmel
Personer: Angelina Min, Ann-Maria Nygård Høgstøl, Elisa Reinhardtsen, Elisabeth Emmelkamp, Ingelin Håbrekke, Josefine Salvesen, Kristine Sagen Dale, Petra Adina Ågedal, Vilja Lothe

10. Benjamin, Endre, Leander, Benjamin
Mandal
Titler: Boulevard of broken dreams
Personer: Benjamin Antonsen, Benjamin Stiland, Endre Frigstad, Leander Tønnesen

11. Filmverkstedet - The Janitor
Kristiansand
Titler: The Janitor: Close Encounter of a Strange Kind
Personer: Mathias Nordfjord, Simone Nystad

12. Frida Kasin Seiler
Kvinesdal
Titler: Like I'm Gonna Lose You
Personer: Frida Kasin Seiler

13. The Four Unknowns
Farsund
Titler: On the sea
Personer: David Berg, Peder Andreas Marthinsen, Theo Johan Stølen, Vegard K. Løvhaug

14. Three Little Kittens
Kristiansand
Titler: Duetto buffo di due gatti
Personer: Katrine Lislevand Pavljuk, Nora Strømme, Signe Bach Waage

15. Tina Skomedal
Kristiansand
Titler: Fuckin´ K
Personer: Tina Skomedal

16. Dancing Darlings
Søgne
Titler: Finesse
Personer: Alva Linnea Berglund, Arielle Rogers, Emma Håland, Ingunn Førsvoll, Julie Ekeland Ose, Kamilla Ramsland, Malene Kaalsaas, Mari Fidjestøl, Marie Solhøi, Pia Kristine Pettersen, Sigrid Braadland Sørensen, Silje  Aune, Stella Grøtberg

17. Mathias Nordfjord Løvhaug
Kristiansand
Titler: Lucifers Vitnesbyrd
Personer: Mathias Nordfjord Løvhaug

18. Synnøve Stulien Lauen
Lyngdal
Titler: Stay with me
Personer: Synnøve  Stulien Lauen

19. Lenea, Mia, Marianne og Hanne
Kvinesdal
Titler: Bills -LunchMoney
Personer: Hanne Skjekkeland, Lenea Norås, Marianne Netland, Mia Vatland

20. Tissue
Kristiansand
Titler: Tissue
Personer: Hanna Dalen, Mari Næsager Nesse

21. Bertine Birkedal
Flekkefjord
Titler: Dynamite
Personer: Bertine Birkedal, Jonas Birkedal

22. Victory
Lindesnes
Titler: chainsaw blues
Personer: Runar Vigeland, Sander Roland, Simon Grimestad, Victor Abrahamsen

23. Monica Celine Jacobsen Jensen
Lyngdal
Titler: I et alternativt univers der jeg gjør noe med det som blir sagt til meg
Personer: Monica Celine Jacobsen Jensen

24. Remi Strand
Kristiansand
Titler: infatuare // temporary love
Personer: Remi Strand

25. Leila Dridi
Kristiansand
Titler: Out Of Time - monolog
Personer: Leila Dridi

26. Damnation
Kristiansand
Titler: Up in smoke (uten intro)
Personer: Aksel Monrad, Henrik Nuland, Liam Young, Robin Berlin

27. Amanda Nes
Kristiansand
Titler: I made a song thats on my mind
Personer: Amanda Nes

28. Cupsong
Kvinesdal
Titler: Cups
Personer: Ella Egeland, Natalie Rostøl, Sofia Lund Sindland, Suzanne Stokkeland

29. Amanda Elise Campos Haddeland
Vennesla
Titler: Lean On
Personer: Amanda Elise Campos Haddeland

Deltakere søndag 15/4 kl. 14.00 :

1. Ida og Frida
Songdalen
Titler: Waterfall- Seeb Remix (Stargate)
Personer: Frida Beeder, Ida Lislevand

2. Fredrik Vegar Sundnes
Lyngdal
Titler: Universe
Personer: Fredrik Vegar Sundnes

3. Julia Stokken
Mandal
Titler: Rondo Alla Turca
Personer: Julia Stokken

4. Fatal Society
Kristiansand
Titler: Redemption of the Colossal Tides - første del
Personer: Adrian Neykov, Kristoffer Kile, Simen Homme, Steffen økland, William Frodesen

5. Wiktor Serwatka
Vennesla
Titler: Breien Mandars
Personer: Wiktor Serwatka

6. Teateret Åkkas
Flekkefjord
Titler: Midtsommernatts Drøm
Personer: Ameli Sunde, Ask Evensen, Michelle Süss, Wiktoria Olszewska

7. The zone
Songdalen
Titler: Marshmallo & Anne Marie- friends
Personer: Vanesa Bozhdaraj, Zulekha Nuur

8. Mathias Fredriksen og Hans Fjellstad
Kvinesdal
Titler: Star Wars, The lost Holocron
Personer:

9. Madelen Anfinnes
Lindesnes
Titler: Sammen kan vi fly
Personer: Madelen Anfinnes

10. Emilie Holter-Tjørhom
Sirdal
Titler: One Day
Personer: Emilie Holter-Tjørhom

11. Kajsa Elisabeth Dugan
Kvinesdal
Titler: Your heart is as Black as night
Personer: Kajsa Elisabeth Dugan

12. Frida My Egeland Ravndal
Kvinesdal
Titler: stone cold
Personer: Frida My Egeland Ravndal

13. David Førde og Jan Alex Emmelkamp
Vennesla
Titler: Polish dance
Personer: David Førde, Jan Alex Emmelkamp

14. Peder Lauvsland
Søgne
Titler: New chapter
Personer: Peder Lauvsland

15. Johanna Ougland
Marnardal
Titler: Burning hous
Personer: Johanna Ougland

16. Helle Emilie og Marte
Mandal
Titler: Gravity
Personer: Helle Emilie Osestad, Marte Frivold

17. Kvifor mandag?
Flekkefjord
Titler: Kvelertak
Personer: David Hjelleseth, Erlend Aagesen, Jan Christian Svindland, Tord Nordhasli

18. Benedikte Fundal Gauthun
Sirdal
Titler: Dusk til Dawn
Personer: Benedikte Fundal Gauthun

19. Juli Svendsbø
Songdalen
Titler: Tell me now
Personer: Juli Svendsbø

20. Victoria Swan
Songdalen
Titler: Like I'm Gonna Lose You
Personer: Victoria Swan

21. Tony John How*
Farsund
Titler: Hip hop
Personer: Tony John How

22. Burn the Evidence
Farsund
Titler: Holly´s looking down the barrel
Personer: Ole Magne Hansen, Sebastian Barøy, Sverre Sandnes, Tomasz Soyke

23. Bagus Andre Aarvak
Songdalen
Titler: Improvisasjon
Personer: Bagus André Aarvak

24. Arkivet
Søgne
Titler: Mitt Arkiv
Personer: Martin Fredriksen

25. Anna Justine Johnsrud
Farsund
Titler: Rain
Personer: Anna Justine Johnsrud

26. 10. klasse productions
Marnardal
Titler: Trailer
Personer: 

Bilder:

  • Bilde fra forestillingen